Fenerbahçe ve Sivasspor’un rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Sivasspor’un play-off turundaki rakipleri belli oldu.

İsviçre’nin Nyon kentinde çekilen kurada Fenerbahçe’nin 3. turda Çekya temsilcisi Slovacko’yu elemesi halindeki play-off turundaki rakibi Austria Wien oldu. Sarı-lacivertliler ilk maçını Avusturya’da oynayacak.

Geçen sezon Ziraat Türkiye Kupası’nı kazandığı için UEFA Avrupa Ligi bileti alan Sivasspor’un play-off’taki rakibi Malmö – Dudelange eşleşmesinin galibi olacak.

Eşleşmeler şöyle oluştu:

Maribor (Slovenya)/HJK Helsinki (Finlandiya) – Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/CFR Cluj (Romanya)

RFS (Letonya)/Hibernians (Malta) – Linfield (Kuzey İrlanda)/Zürih (İsviçre)

Vikingur Reykjavik (İzlanda)/Lech Poznan (Polonya) – Malmö (İsveç)/F91 Diddeleng (Lüksemburg)

Shamrock Rovers (İrlanda Cumhuriyeti)/Shkupi (Kuzey Makedonya) – Ballkani (Kosova)/Klaksvik (Faroe Adaları)

Zrinjski (Bosna Hersek)/Tobol (Kazakistan) – Olympiakos (Yunanistan)/Slovan Bratislava (Slovakya)

CSKA Sofya (Bulgaristan)/St. Patrick’s Athletic (İrlanda Cumhuriyeti) – Brondby (Danimarka)/Basel (İsviçre)

Vaduz (Lihtenştayn)/Arabam.com Konyaspor (Türkiye) – Neftçi (Azerbaycan)/Rapid Wien (Avusturya)

Spartak Trnava (Slovakya)/Rakow (Polonya) – Slavia Prag (Çekya)/Panathinaikos (Yunanistan)

APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)/Kyzylzhar (Kazakistan) – Sepsi (Romanya)/Djurgardens (İsveç)

Maccabi Tel Aviv (İsrail)/Aris (Yunanistan) – Nice (Fransa)

Zorya (Ukrayna)/Universitatea Craiova (Romanya) – Lugano (İsviçre)/Hapoel Beer-Sheva (İsrail)

Breidablik (İzlanda)/Medipol Başakşehir (Türkiye) – Lilleström (Norveç)/Royal Antwerp (Belçika)

Dunajska Streda (Slovakya)/FCSB (Romanya) – Viking (Norveç)/Sligo Rovers (İrlanda Cumhuriyeti)

AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)/Partizan (Sırbistan) – Levski Sofya (Bulgaristan)/Hamrun Spartans (Malta)

Fiorentina (İtalya) – Twente (Hollanda)/Cukaricki (Sırbistan)

Villarreal (İspanya) – Hajduk Split (Hırvatistan)/Vitoria (Portekiz)

Köln (Almanya) – Fehervar (Macaristan)/Petrocub (Moldova)

West Ham United (İngiltere) – Viborg (Danimarka)/B36 Torshavn (Faroe Adaları)

KuPS (Finlandiya)/Young Boys (İsviçre) – Paide (Estonya)/Anderlecht (Belçika)

Fenerbahçe (Türkiye)/Slovacko (Çekya) – AIK (İsveç)/Shkendija (Kuzey Makedonya)

Molde (Norveç)/Kisvarda (Macaristan) – Wolfsberger (Avusturya)/Gzira (Malta)

Dundee United (İskoçya)/AZ Alkmaar (Hollanda) – Riga (Letonya)/Gil Vicente (Portekiz)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.